Články

25. března 2021 Články

Poděkování za finanční dar firmě Cement Hranice a.s.

Děkujeme firmě Cement Hranice a.s. za štědrý finanční dar ve výši 260 000 Kč.

Upozornění na podvodníky v Lipníku
26. dubna 2021 Články

Upozornění na podvodníky v Lipníku

Vážení občané rádi bychom Vás upozornili na nemilou skutečnost, že se ve městě Lipník nad Bečvou objevili lidé, kteří se vydávají za pracovníky Charity a pod záminkou opatření nákupu se chtějí vloudit do bytu či domu občanů.

Charita Hranice poskytuje zdravotní a sociální služby i  době pandemie covid-19
6. dubna 2021 Články

Charita Hranice poskytuje zdravotní a sociální služby i době pandemie covid-19

Covid-19 již celý rok ovlivňuje naše životy, ale ani v době pandemie nemůžeme v Charitě Hranice zastavit provoz sociálních a zdravotních služeb. Naši klienti by se bez pomoci našich služeb ocitli v náročné životní situaci. Jak současná epidemiologická situace ovlivnila chod sociálních a zdravotních služeb Charity Hranice? Oslovili jsme vedoucí služeb s prosbou, aby nám všem přiblížily aktuální dění v jejich službě.

Postní almužna 2021
30. března 2021 Články

Postní almužna 2021

Postní almužna je příležitostí pro každého z nás otevřít dlaň…

 Tříkrálová koleda bez tříkrálových koledníčků
2. února 2021 aktuálně

Tříkrálová koleda bez tříkrálových koledníčků

Výnos z pokladniček Tříkrálové sbírky 2021 v děkanátu Hranice byl 747 684 Kč. ONLINE koleda ve prospěch Charity Hranice zatím vynesla 72 724 Kč a na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz je možné přispět tímto způsobem až do 30. dubna.

Tříkrálová koleda zazní!
7. prosince 2020 aktuálně

Tříkrálová koleda zazní!

Jedno je jisté – Tříkrálová sbírka bude a koleda se uskuteční. S koledníčky Tříkrálové sbírky 2021 se můžete setkat v době od 1. do 24. ledna 2021.

Potravinová sbírka 2020
25. listopadu 2020 Články

Potravinová sbírka 2020

Charita Hranice velmi pěkně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do Potravinové sbírky, která se konala v soboru 21. listopadu v hypermarketu Albert ve Zborovské ulici. V této nelehké době nás dojala vaše štědrost, díky které se nám podařilo nashromáždit 2 000 kg potravin a 90 kg drogistického zboží. 

Potravinová sbírka pro Charitu Hranice
16. listopadu 2020 Články

Potravinová sbírka pro Charitu Hranice

Potravinová sbírka v prodejně Albert Hypermarket na Zborovské ulici  v sobotu 21. listopadu 2020 v době od 8 do 18 hodin bude probíhat ve prospěch Charity Hranice.

Vánoční balíček na Ukrajinu
20. října 2020 Články

Vánoční balíček na Ukrajinu

Arcidiecézní charita Olomouc vyhlašuje akci Vánoční balíček každý rok, pro letošní rok je zařazeno 363 dětí z dětských domovů a sociálních center ve městech Ternopil, Lopatyn, Bortniky a Kolomyja. 

S lipnickými klienty a farníky jsme putovali na Svatý Hostýn
14. září 2020 Články

S lipnickými klienty a farníky jsme putovali na Svatý Hostýn

V sobotu 12. září, v den památky Jména Panny Marie, jsme se vydali s klienty a farníky z Lipníka nad Bečvou na tradiční charitní pouť na Svatý Hostýn. Sešlo se nás celkem 24 poutníků.

Druhá vlna koronaviru je na obzoru – a na mobilní hospice se zapomnělo
20. srpna 2020 Charita Česká republika

Druhá vlna koronaviru je na obzoru – a na mobilní hospice se zapomnělo

Zdravotní sestry a lékaři domácích hospiců jsou pracovníky tzv. první linie, kteří se starali o nejohroženější skupiny během jarní pandemie covid-19. Přestože byli při výkonu své práce vystaveni riziku nákazy onemocněním covid-19 stejně jako pracovníci zařízení lůžkové péče či zdravotnické záchranné služby, nevztahuje se na ně dotační program Ministerstva zdravotnictví určený k vyplacení mimořádných odměn. Odměny pro nemocnice jsou plošné – tedy i tam, kde byl provoz omezen. Zvýšené nasazení zaměstnanců domácích hospiců není ohodnoceno vůbec.

Dovezeme, pomůžeme...
13. srpna 2020 Články

Dovezeme, pomůžeme...

Za účelem převozu zdravotních a kompenzačních pomůcek klientům sociálních a zdravotních služeb Charity Hranice a dalším zájemcům, kteří si převoz pomůcek nemohou zajistit sami, jsme nově zakoupili velkoprostorový automobil.

Informujeme o nás v Hranickém zpravodaji
23. března 2020 Články

Informujeme o nás v Hranickém zpravodaji

O tom, co děláme, čemu a komu se věnujeme, se můžete dočíst v Hranickém zpravodaji. Zde Vám nabízíme všechny naše příspěvky na jednom místě.

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!
16. března 2020 Charita Česká republika

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!

Všichni se teď přesouváme jen mezi prací, domovem a obchody s jídlem. Další krok, který bychom měli společně udělat, je začít nosit roušku. Třeba tu ušitou doma. Nebo klidně šátek či šálu. Důležité je mít na veřejnosti zakrytý nos a ústa.

Charita dělá vše pro to, aby zůstala nablízku potřebným
12. března 2020 Charita Česká republika

Charita dělá vše pro to, aby zůstala nablízku potřebným

Situace ve světě i u nás se v souvislosti s rizikem šíření koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19, každý den mění.

Noční raut s maminkou. Byl to sen?
12. března 2020 Arcidiecézní charita Olomouc

Noční raut s maminkou. Byl to sen?

Metastázy. Když se dožije Vánoc, bude to zázrak. Maminka si dala vše do pořádku a slíbila rodině, že vydrží do Štědrého dne, aby svým milým nezkazila svátky. Byl listopad, tehdy ještě nebrala silné prášky na bolest. „Jezdil jsem k ní každou volnou chvíli, a když jsem odjížděl domů, nevěděl jsem, jestli tu bude, až se zase vrátím. Od začátku prosince jsem si vzal v práci neplacené volno a nastěhoval se k našim. Zůstali jsme u ní táta a já. Bylo to jednoduché rozhodnutí,“ říká pan Petr.  Od 18 let byl pryč z domu, světoběžník. Studoval v Žilině a pak s rodinou bydleli daleko v Karlových Varech a Hodoníně. Teď měl Petr poslední šanci být s maminkou. Poslední měsíc jejího života.

9. března 2020 Články

20 let s vámi v Hranickém zpravodaji 5. díl

   

18. února 2020 Články

20 let s vámi v Hranickém zpravodaji 4. díl

     

Hlásíme: Výnos z pokladniček je spočítán
31. ledna 2020 Tříkrálová sbírka

Hlásíme: Výnos z pokladniček je spočítán

Tříkrálová sbírka překonala loňský rekord. V pokladničkách se sešlo přes 130 milionů. Děkujeme!

Firma Lear Corporation nám věnovala IT vybavení
24. ledna 2020 Články

Firma Lear Corporation nám věnovala IT vybavení

Ve čtvrtek 23. ledna 2020 jsme v sídle firmy Lear Corporation převzali 8 notebooků a 11 stolních počítačů v celkové hodnotě 45 tis. Kč.