potravinová pomoc

potr.pomoc

 

V podzimních měsících s Potravinovou bankou Olomouc spoluorganizujeme Potravinovou sbírku v některém z hranických hypermarketů. Dobrovolníci oslovují nakupující, aby nákupem a darováním trvanlivých potravin a drogistického zboží přispěli Charitě Hranice. Tyto materiální dary dále distribujeme vícedětným rodinám, osamělým rodičům s dětmi a opuštěným seniorům v Hranicích a v Lipníku nad Bečvou. Darované potraviny využíváme také při činnostech s uživateli v našich ambulantních službách.

 

Potraviny jsou rozdělovány na základě uvážení zaměstnanců Charity Hranice pouze rodinám či jednotlivcům, kteří se nacházejí  v tíživé životní situaci.  Při výdeji potravinové pomoci zohledňujeme nejen sociální situaci příjemce, ale také jeho snahu svoji situaci změnit. Při rozhodování o poskytnutí potravinové pomoci spolupracujeme s odpovědnými úřady (např. městský úřad, ÚP ČR). 

Výdej potravinové pomoci probíhá v Hranicích, Purgešova 1399 a v Lipníku nad Bečvou, Křížkovského 68 v úterý v provozní době Charitního šatníku.

 

Potravinová sbírka