charitní šatník

charitní šatník B

Charitní šatník poskytuje především ošacení občanům, kteří se ocitli v hmotné nouzi - sociálně slabým rodinám a lidem bez domova. Tento projekt slouží nepřetržitě od roku 1993 pouze díky obětavosti našich trpělivých a obětavých dobrovolnic. V současné době provoz Charitního šatníku v Hranicích zajišťuje šest dobrovolnic. Charitní šatník v Lipníku nad Bečvou provozujeme díky dvěma spolehlivým dobrovolnicím.

Do Charitního šatníku přijímáme pánské, dámské i dětské oděvy - bundy, rifle, kalhoty, sukně, mikiny, košile a trika, ručníky a také utěrky, deky i ložní povlečení. Oblečení čistě vyprané, funkční kompletní naše dobrovolnice přijímají, třídí a vydávají všem potřebným. Nepoužitelné oděvy připravují pro odvoz firmě Dimatex.

Mimo otevírací dobu Charitního šatníku můžete oblečení zabalené v igelitových pytlích odložit do kontejnerů, které máme v Hranicích a v Lipníku nad Bečvou na adrese sídla. Kontejney na oblečení, které jsou umístěny na různých místech v našichměstech a obcích, využívají komerční firmy. Oděvy, které vložíte do těchto kontejnerů se do Charitního šatníku nedostanou a neslouží potřebným v našem regionu.

Charitní šatník Hranice koordinátorka: Radka Andrýsková
Kontaktní adresa:  Purgešova 1399, 753 01 Hranice   mapa
Provozní doba Charitniho šatníku:
úterý                                                    8:00 - 12:00
první úterý v měsíci také              14:00 - 17:00
Telefon:  733 755 881
E-mail: radka.andryskova@hranice.charita.cz
Charitní šatník Lipník nad Bečvou
koordinátorka: Jarmila Studená
Kontaktní adresa:  Křížkovského 68, 751 31 Lipník nad Bečvou   mapa
Provozní doba Charitniho šatníku:
úterý                                               9:00 - 12:00
Telefon:  581 772 089
E-mail: jarmila.studena@hranice.charita.cz