Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Logo VDV (5cm)

2021

Díky finančnímu příspěvku Výboru dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové 100.000 Kč pořídíme v letošním roce nový spolehlivý a kvalitní automobil. Bude využíván na přepravu pracovnic Charity Hranice k nevyléčitelně nemocným a umírajícím klientům naší sociálně-zdravotní služby Domácí hospicová péče. Děkujeme!

 

2020

Již mnoho let můžeme pomáhat potřebným lidem i prostřednictvím zdravotních a kompenzačních pomůcek, které zapůjčujeme v našich střediscích (Hranice, Lipník nad Bečvou). Nebylo však v našich možnostech rozvážet tyto pomůcky k jejich uživatelům. V letošním roce nám Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové přispěl částkou 100.000 Kč na nákup automobilu, díky kterému tuto službu již nabídnout můžeme. Nadaci za tuto velkorysou pomoc velmi děkujeme!

Automobil - kompenzační pomůcky (1)

 

V souvislosti s aktuální situací virové nákazy covid-19 jsme v naší organizaci zaznamenali větší zájem u dlohodobě nemocných a umírajících klientů o pomoc při péči o ně v jejich domácnostech. Díky podpoře Výboru dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové ve výši 68 700 Kč jsme mohli pořídit 4 nové přístroje oxygenátoru DeVilbiss Compact 525, které pomohou našim nemocným a umírajícím pacientům zůstat v bezpečí svého domova v blízkosti své rodiny. Děkujeme!

100_0492

 

2019

Od letošního roku poskytujeme novou službu - Domácí hospicovou péči. Reagujeme tak na dlouhodobý požadavek o poskytování péče o těžce nemocné a umírající v našem regionu, kteří chtějí strávit poslední chvíle svého života doma v kruhu svých blízkých.

Díky finanční podpoře Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové ve výši 91.000 Kč můžeme pořídit potřebné vybavení pro tuto službu - kyslíkový koncentrátor (oxygenátor), přenosný infúzní stříkačkový dávkovač, elektricky polohovatelnou postel a několik invalidních vozíků. Děkujeme!

kp pro webdar od VDV - foto

 

2018

Díky finanční podpoře Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové jsme letos pořídili nové kompenzační a zdravotní pomůcky. Došlo tím k částečné obnově pomůcek, které zapůjčujeme klientům našich služeb i široké veřejnosti v Hranicích, Lipníku nad Bečvou a okolních obcích.

Z příspěvku nadace v hodnotě 30.000 Kč jsme zakoupili tři chodítka, šest toaletních křesel, jednu sedačku do sprchy a jeden stolek k posteli.

Děkujeme!

VDV 2018     VDV 2018 (2)

 

 

2013

V rámci našich služeb nabízíme našim klientům i dalším zájemcům kompenzační a zdravotnické pomůcky. Ve středisku Lipník nad Bečvou jsme v letošním roce mohli díky finanční podpoře Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové v hodnotě 50.000 Kč pořídit nové invalidní vozíky, židle do sprchy, stolek k posteli a hrazdu k polohování pacienta.

Děkujeme!

předávání nových invalidních vozíků   kp 2